Codziennie Produktywnie - logo

// Bezpłatny e-book + zapis do newslettera

JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?

Wewnątrz znajdziesz…

15 piekielnie skutecznych rad, które pomogą Ci spełniać marzenia, osiągać cele, budować nawyki i zwiększać produktywność.

 

 

Wszystkie rady zostały ułożone w logiczny ciąg działań wspomagających Cię w drodze do osiągania celów.

 

 

Dołącz do prawie 1.000 osób, które regularnie czytają newslettera.

20 sposobów na rozpoczęcie realizacji marzeń

Ręka do góry, jeżeli myśl o wszystkich marzeniach, które chcesz zrealizować, tak cię przytłacza, że nie wiesz, od czego zacząć. Nie martw się, nie jesteś sama.

W tym artykule rozprawiam się z jedną z najczęstszych wymówek, jakie słyszę od osób, które nie robią nic w kierunku spełniania swoich marzeń, czyli ze stwierdzeniem: Nie wiem, od czego zacząć.

 

KILKA SŁÓW NA POCZĄTEK

Po pierwsze nie ma jednego słusznego sposobu rozpoczęcia realizacji marzeń. To bardzo rzadko jest linia prosta prowadząca od startu do mety. Częściej realizacja marzeń przypomina układanie puzzli. Nie ważne, od którego elementu zaczniesz. Ważne że powoli element po elemencie będziesz je łączyła w większą całość, z której wyłoni się pełen obraz.

Po drugie żyjemy w czasach, w których dostęp do informacji jest na wyciągnięcie ręki, kontakt z innymi ludźmi nigdy nie był jeszcze tak łatwy, jak teraz. A do tego mnóstwo tych informacji i możliwości jest za darmo lub kosztuje grosze. Zatem o wiele łatwiej jest znaleźć informacje o tym jak zacząć realizację marzeń.

Po trzecie, aby ułatwić Ci start, przygotowałem garść pomysłów na to, jak możesz zacząć realizację swoich marzeń.

 

LISTA POMYSŁÓW:

 1. Skorzystaj z pomocy Google i zapytaj go jak spełnić wybrane marzenie. Na pewno znajdziesz na nie odpowiedź, niezależnie od tego, czy będzie to lot balonem, czy urządzenie przytulnego gabinetu do pracy twórczej.
 2. Zapisz się na newsletter kogoś, kto pomaga w realizacji marzeń i celów lub do kogoś, kto zrealizował już takie marzenia i teraz o tym pisze.
 3. Zacznij obserwować na Facebooku, Twitterze, Instagramie, czy YouTubie osoby, które realizują marzenia podobne lub takie same jak ty chciałbyś zrealizować i szukaj tam inspiracji oraz wsparcia.
 4. Spróbuj marzenia.
 5. Słuchaj podcastów powiązanych z realizacją Twoich marzeń.
 6. Jeżeli do Twojego celu lub realizacji Twoich marzeń jest potrzebny sprzęt to skorzystaj z tego, co masz lub kup taki dla początkujących (jest zazwyczaj tańszy od sprzętu dla profesjonalistów i na start w zupełności wystarczy). Możesz kupić też używany lub poszukać czegoś za darmo na przykład na olxie lub grupach facebookowych.
 7. Zapisz się na kurs online.
 8. Zapisz się na kurs stacjonarny.
 9. Oglądaj filmy dokumentalne. Wiem, że coraz trudniej trafić na dobre produkcje, które nie trącają sensacją i szokowaniem. Nadal jednak można trafić czy to w telewizji czy na platformach streamingowych, na naprawdę dobre produkcje poświęcone na przykład podróżowaniu, uprawianiu sportów, czy gotowaniu. Ale nie tylko.
 10. Znajdź kogoś, kto tak, jak Ty zaczyna interesować się tym samym tematem, lub chce osiągnąć to samo co Ty. Na przykład ja ćwiczę wspólnie z żoną i gdy jednemu z nas siada motywacja, drugi wyciąga go na ćwiczenia. Taki efekt synergii.
 11. Znajdź trenera osobistego, coacha lub mentora, który wesprze Cię w realizacji celów. Oczywiście, jeżeli Cię na to stać i odpowiada Ci taka forma.
 12. Czytaj książki na temat swoich zainteresowań i celów.
 13. Dołącz do grupy na Facebooku, na której są ludzie dążący do tych samych celów. Na przykład podróżnicy, biegacze, motocykliści, czy fani bitewniaków figurkowych.
 14. Zostań wolontariuszem. Ja tak zrobiłem, gdy chciałem zobaczyć, czy nadaję się do prowadzenia szkoleń. Zostałem wolontariuszem i mogłem prowadzić szkolenia. To była super zabawa i niesamowita okazja do zdobycia doświadczenia i nauki oraz przekonania się, czy szkolenia to moja bajka.
 15. Zrób listę marzeń i celów.
 16. Czytaj blogi i artykuły w Internecie.
 17. Napisz do kogoś, kto osiągnął już ten sam cel, do którego dążysz też i Ty. Zadaj mu pytania, które najbardziej Cię nurtują.
 18. Zacznij tworzyć w Internecie i opisywać swoje postępy. To może być blog, to mogą być filmy na YouTube, czy posty na Facebooku, Twitterze lub Instagramie. Możliwe, że dzięki temu poznasz ludzi, którzy mają podobne zainteresowania. Ja tak poznałem Grzegorza Sztanka, z którym nagrywałem przez ponad dwa lata podcast.
 19. Zrób listę umiejętności, których potrzebujesz do realizacji swojego marzenia, a potem zacznij je zdobywać.
 20. Skorzystaj z aplikacji wspomagających budowanie nawyków i naukę.
Facebook
LinkedIn
Twitter
Email

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Miracle morning, czyli cudowne poranki

Miracle morning, czyli cudowne poranki. Brzmi świetnie. Prawda? Pewnie słysząc te słowa, też tak jak ja, widzisz, ludzi wstających z uśmiechem na ustach, i radośnie

5 powodów dlaczego planuję

Mam masę marzeń, celów i działań, które chcę podjąć. I trudno by było je zrealizować, gdybym nie planował. Zresztą jest takie powiedzenie, że cel bez