Codziennie Produktywnie - logo

// Bezpłatny e-book + zapis do newslettera

JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?

Wewnątrz znajdziesz…

15 piekielnie skutecznych rad, które pomogą Ci spełniać marzenia, osiągać cele, budować nawyki i zwiększać produktywność.

Wszystkie rady zostały ułożone w logiczny ciąg działań wspomagających Cię w drodze do osiągania celów.

Dołącz do prawie 1.000 osób, które regularnie czytają newslettera.

20 sposobów na rozpoczęcie realizacji marzeń

Ręka do góry, jeżeli myśl o wszystkich marzeniach, które chcesz zrealizować, tak cię przytłacza, że nie wiesz, od czego zacząć. Nie martw się, nie jesteś sam.

W tym artykule rozprawiam się z najczęstszą wymówką, jaką słyszę od osób, które nie robią nic w kierunku spełniania swoich marzeń, czyli ze stwierdzeniem: Nie wiem, od czego zacząć.

 

KILKA SŁÓW NA POCZĄTEK

Po pierwsze nie ma jednego słusznego sposobu rozpoczęcia realizacji marzeń. To bardzo rzadko jest linia prosta prowadząca od startu do mety. Częściej realizacja marzeń przypomina układanie puzzli. Nie ważne, od którego elementu zaczniesz, ważne że powoli element po elemencie będziesz je łączył w większą całość, z której wyłoni się pełen obraz.

Po drugie żyjemy w czasach, w których dostęp do informacji jest na wyciągnięcie ręki, kontakt z innymi ludźmi nigdy nie był jeszcze tak łatwy, jak teraz. A do tego mnóstwo tych informacji i możliwości jest za darmo lub kosztuje grosze. Zatem o wiele łatwiej jest znaleźć informacje gdzie zacząć i jak zacząć realizację marzeń.

Po trzecie, aby ułatwić Ci start, przygotowałem garść pomysłów na to, jak możesz zacząć realizację swoich marzeń.

 

LISTA POMYSŁÓW:

 1. Skorzystaj z pomocy wujka Google i zapytaj go jak spełnić swoje marzenie/marzenia.
 2. Zapisz się na newsletter kogoś, kto pomaga w realizacji marzeń i celów lub do kogoś, kto zrealizował już takie marzenia i teraz o tym pisze. Jeżeli pomyślałeś o mnie to super.
 3. Zacznij obserwować na Facebooku, Twitterze, Instagramie, czy YouTubie osoby, które realizują podobne lub takie same marzenia i szukaj tam inspiracji oraz wsparcia.
 4. Słuchaj podcastów powiązanych z realizacją Twoich marzeń.
 5. Jeżeli do Twojego celu lub realizacji Twoich marzeń jest potrzebny sprzęt to skorzystaj z tego, co masz lub kup taki dla początkujących (jest zazwyczaj tańszy od sprzętu dla profesjonalistów i na start w zupełności wystarczy). Możesz kupić też używany lub poszukać czegoś za darmo na olx, czy gumtree.
 6. Zapisz się na kurs online.
 7. Zapisz się na kurs stacjonarny.
 8. Oglądaj filmy instruktażowe na YouTubie.
 9. Oglądaj filmy dokumentalne. Choć wiem, że coraz trudniej trafić na dobre produkcje, które nie trącają sensacją i szokowaniem.
 10. Znajdź kogoś, kto tak jak ty zaczyna interesować się tym samym tematem, lub chce osiągnąć to samo co ty. Na przykład ja biegam z moją żoną i gdy jednemu z nas siada motywacja, drugi wyciąga go na bieganie. Taki efekt synergii.
 11. Znajdź trenera osobistego, coacha lub mentora, który wesprze Cię w realizacji celów. Oczywiście, jeżeli Cię na to stać.
 12. Czytaj książki na temat twoich zainteresowań i celów.
 13. Dołącz do grupy na Facebooku, na której są ludzie dążący do tych samych celów. Na przykład podróżnicy, biegacze, motocykliści, czy fani kamperów.
 14. Zostań wolontariuszem. Ja tak zrobiłem, gdy chciałem zobaczyć, czy nadaję się do szkolenia ludzi. Zostałem wolontariuszem i mogłem uczyć ludzi. To była super zabawa i niesamowita okazja do zdobycia doświadczenia.
 15. Zrób listę marzeń i celów.
 16. Czytaj blogi i artykuły w Internecie.
 17. Napisz do kogoś, kto osiągnął już ten sam cel, do którego dążysz też i ty. Zadaj mu pytania, które najbardziej Cię nurtują.
 18. Zacznij tworzyć w Internecie i opisywać swoje postępy. To może być blog, to mogą być filmy na YouTube, czy posty na Facebooku, Twitterze lub Instagramie. Możliwe, że dzięki temu poznasz ludzi, którzy mają podobne zainteresowania. Ja tak poznałem Grzegorza Sztanka, z którym nagrywam teraz podcast.
 19. Zrób listę umiejętności, których potrzebujesz do realizacji swojego marzenia, a potem zacznij je zdobywać.
 20. Skorzystaj z aplikacji wspomagających budowanie nawyków i naukę.

Ale tak naprawdę to nie koniec, to dopiero początek listy aktywności, które możesz podjąć, by osiągnąć swój cel i spełnić marzenia. W miarę jak będziesz je realizować, będą pojawiać się nowe opcje. Niech moc będzie z Tobą.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Rozwój osobisty jako gra rpg

Jestem wielkim fanem gier fabularnych. Grałem w Warhammera, Zew Cthulhu, Dzikie Pola, Cyberpunka 2020, Falouta 1 i 2, Baldur’s Gate, Wiedźmina i masę innych gier