Codziennie Produktywnie - logo

// Bezpłatny e-book + zapis do newslettera

JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?

Wewnątrz znajdziesz…

15 piekielnie skutecznych rad, które pomogą Ci spełniać marzenia, osiągać cele, budować nawyki i zwiększać produktywność.

 

 

Wszystkie rady zostały ułożone w logiczny ciąg działań wspomagających Cię w drodze do osiągania celów.

 

 

Dołącz do prawie 1.000 osób, które regularnie czytają newslettera.

7 Nawyków skutecznego działania, Stephen R. Covey

7 nawyków skutecznego działania to wśród książek z zakresu samorozwoju i doskonalenia, książka już kultowa. Wydana w ponad 40 językach i sprzedana w ponad 20 milionach egzemplarzy. Od jej pierwszego wydania w 1989 roku minęło ponad 25 lat, a nadal pozostaje ona w głównym nurcie publikacji na temat rozwoju osobistego. Dlaczego tak jest?

Po części ze względu na samą osobę autora. Nieżyjący już S. R. Covey był mówcą motywacyjnym, doradcom z zakresu przywództwa i założycielem Covey Leadership Center (obecnie: Franklin Covey Company). Time umieścił go w 1996 roku na liście najbardziej wpływowych ludzi w Ameryce. Od 2001 roku nieprzerwanie, aż do śmierci nie schodził również z listy 50 najbardziej wpływowych guru zarządzania na świecie (ranking Thinkers50). S. R. Covey nie tylko napisał książkę o samorozwoju i doskonaleniu, ale również żył zgodnie z tym, w co wierzył i co zawarł w 7 nawykach skutecznego działania.

Po drugie książka ta dotyka najbardziej podstawowych obszarów skutecznego działania. To nie jest poradnik typu „jak być pięknym, młodym i bogatym, nie kiwnąwszy nawet palcem” czy jak „wykorzystywać innych dla swoich celów” – jeżeli szukasz właśnie takiego poradnika to 7 nawyków… nie jest dla ciebie. To książka wymagająca od czytelnika dużego zaangażowania i gotowości do wyruszenia w niekończącą się drogę. Drogę dążenia do doskonałości w stosowaniu siedmiu nawyków, do których należą:

  • bycie proaktywnym,
  • zaczynanie z wizją końca,
  • robienie najpierw rzeczy najważniejszych,
  • w relacjach międzyludzkich dążenie do tego, by najpierw zrozumieć innych, a dopiero potem zostać zrozumianym,
  • myślenie w kategoriach wygrana-wygrana,
  • dążenie do synergii
  • ostrzenie piły (nieustanne uczenie się).

Niby Covey nie odkrywa niczego nowego, styl, jakim pisze, jest momentami ciężki. Jednak trudno nie przyznać mu racji, że w tych najbardziej podstawowych zasadach kryje się źródło długotrwałego sukcesu i spełnienia. Na poparcie swoich tez Covey przedstawił sporą liczbę przykładów z własnego życia oraz z pracy zawodowej.

Podróż, w którą zabiera nas autor 7 nawyków… może odmienić nie tylko nasze życie, ale również życie tych, którzy nas otaczają. Oczywiście pod jednym warunkiem, że rad, które nam daje nie potraktujemy, jako jednorazowych sztuczek, służących zamydlaniu oczu, ale jako zasady zgodnie, z którymi chcemy żyć.

7 nawyków skutecznego działania to książka na pewno dla tych, którzy szukają skutecznych, a nie łatwych rozwiązań. To książka dla tych, którzy poszukują swojej drogi oraz dla tych, których „drabina do sukcesu” była oparta o niewłaściwą ścianę. W końcu to książka dla tych, którzy pogrążeni są w kryzysie, ich życie osobiste lub zawodowe jest w rozsypce i nie potrafią znaleźć rozwiązania swoich problemów. W zasadzie to książka obowiązkowa dla każdego, kto chce stać się lepszym, niż jest teraz.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Miracle morning, czyli cudowne poranki

Miracle morning, czyli cudowne poranki. Brzmi świetnie. Prawda? Pewnie słysząc te słowa, też tak jak ja, widzisz, ludzi wstających z uśmiechem na ustach, i radośnie

5 powodów dlaczego planuję

Mam masę marzeń, celów i działań, które chcę podjąć. I trudno by było je zrealizować, gdybym nie planował. Zresztą jest takie powiedzenie, że cel bez