Codziennie Produktywnie - logo

// Bezpłatny e-book + zapis do newslettera

JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?

Wewnątrz znajdziesz…

15 piekielnie skutecznych rad, które pomogą Ci spełniać marzenia, osiągać cele, budować nawyki i zwiększać produktywność.

Wszystkie rady zostały ułożone w logiczny ciąg działań wspomagających Cię w drodze do osiągania celów.

Dołącz do prawie 1.000 osób, które regularnie czytają newslettera.

Bądź z dala od zgiełku, niezależnie od tego gdzie jesteś i co robisz

Wspaniale byłoby, żyć z dala od przytłaczającego zgiełku codzienności, nadmiaru obowiązków, poczucia osaczenia i braku wpływu na rzeczywistość. Być wolnym.

Nie wiem jak, Ty, ale ja znam sporo osób, które byłyby gotowe rzucić wszystko i wyjechać na drugi koniec Polski, czy świata, by znaleźć się z dala od wszystkiego i tam żyć prostym życie. Wierzymy, że porzucając wszystko i uciekając od całego tego zgiełku cywilizacyjnego, poczujemy się wolni.

Mnie też zdarza zastanawiać się nad tym, jak by to było żyć z dala od osaczającej mnie codzienności, szalonego pędu, presji czasu i kakafonii nawoływań ze wszystkich stron. Zazwyczaj punktem docelowym takiej ucieczki jest jakaś odległa wyspa na Pacyfiku, niedostępne kanadyjskie góry, lub zaśnieżone lasy północnych rubieży Europy.

 

UCIECZKA TO NIE ROZWIĄZANIE

Jednak porzucenie wszystkiego i ucieczka w głuszę wcale nie musi oznaczać życia przepełnionego wolnością. Nawet na odległej wyspie, niedostępnej górze, czy w ostępach świerkowych lasów można znaleźć to wszystko, od czego uciekamy. Ponieważ często sami dążymy do tego, aby doświadczyć tych nieprzyjemnych uczuć. Bo często źródłem naszych problemów nie jest to, co nas otacza, ale to, co jest w nas i to jak reagujemy na otaczającą nas rzeczywistość.

Kiedyś ktoś mądrzejszy ode mnie powiedział mi: Znajdź wolność w swoim życiu bez dokonywania jakiejkolwiek zmiany.

Wydaje się niemożliwe. A jednak jest możliwe. Nie musisz nigdzie jechać, nie musisz niczego wyrzucać, ani opuszczać. Jeżeli szukasz, wolności możesz ją znaleźć wewnątrz lub bardziej precyzyjnie możesz ją samemu stworzyć.

 

JAK ODNALEŹĆ POCZUCIE WOLNOŚCI?

  1. Staraj się każdego dnia zauważać momenty, w których masz poczucie przeciążenia, osaczenia, czy utraty kontroli.
  2. Gdy tylko zauważysz taki moment, postaraj się stworzyć w sobie poczucie wolności, spokoju i przestrzeni. Nie zmieniaj niczego i rób to niezależnie od tego gdzie jesteś i co robisz. Czy będzie to sprzątanie, pranie, zmywanie, prowadzenie samochodu, pisanie, czytanie, czy stanie w kolejce do lekarza.
  3. Poczuj jak to, co Cię otacza przestaje być przytłaczające, a Ciebie wypełnia poczucie wolności.
  4. W razie potrzeby powtórz.
Facebook
LinkedIn
Twitter
Email

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Rozwój osobisty jako gra rpg

Jestem wielkim fanem gier fabularnych. Grałem w Warhammera, Zew Cthulhu, Dzikie Pola, Cyberpunka 2020, Falouta 1 i 2, Baldur’s Gate, Wiedźmina i masę innych gier