// Bezpłatny e-book + zapis do newslettera

JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?

Wewnątrz znajdziesz…

15 piekielnie skutecznych rad, które pomogą Ci spełniać marzenia, osiągać cele, budować nawyki i zwiększać produktywność.

 

 

Wszystkie rady zostały ułożone w logiczny ciąg działań wspomagających Cię w drodze do osiągania celów.

 

 

Dołącz do prawie 1.000 osób, które regularnie czytają newslettera.

Czytaj więcej książek

Edukacja nie kończy się, gdy opuszczamy mury szkoły. Tak naprawdę edukacja trwa całe życie i jest podstawą rozwoju nie tylko osobistego, ale ogólnie rozwoju. Niestety wielu ludzi zaniedbuje tę zasadę i nie inwestuje czasu w naukę po dotarciu do jakiegoś określonego punktu. Na przykład ukończenia szkoły średniej, uzyskania dyplomu licencjata, czy magistra.

 

W SWOIM TEMPIE

Wiele osób uważa, że najlepszym sposobem zdobywania wiedzy jest czytanie jednej książki tygodniowo, co w efekcie daje 52 książki rocznie. Ja mam dla Ciebie bardziej radykalną propozycję. Nie, nie będziesz musiał czytać jednej książki dziennie. Wystarczy, że przeczytasz jedną książkę miesięcznie. Jest to nie tylko łatwiejsze niż gnanie przez książki, ale i bardziej skuteczne, bo zamiast przelatywać przez strony, można je spokojnie studiować, notować z nich najważniejsze informacje i lepiej zapamiętywać.

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z regularnym czytaniem książek, to sugerowałbym, abyś zaczął od wybrania książki o tematyce, która Cię interesuje. To z pewnością ułatwi Ci budowanie nawyku regularnego czytania i zastąpienia innych aktywności, na które wcześniej poświęcałeś czas.

Natomiast jeżeli czytasz regularnie, chciałbym zaproponować Ci inne rozwiązanie. Czytaj książki o różnej tematyce. Zazwyczaj jest tak, że kilka pierwszych książek buduje solidne podstawy w danym obszarze wiedzy, potem każda kolejna książka rozwija wiedzę ekspercką. Czytając dużo z różnych obszarów, możesz szybko budować zróżnicowaną wiedzę specjalistyczną.

Co ważniejsze szeroka gama tematów daje możliwość spojrzenia na różne zagadnienia z wielu perspektyw.

 

DLACZEGO CZYTASZ?

Zawsze, gdy czytasz, rób to w określonym celu. Zanim zaczniesz czytać książkę, zastanów się, dlaczego chcesz ją przeczytać i czego chcesz się z niej dowiedzieć. Ułatwi Ci to wyłapywanie informacji i ich sortowanie, a tym samym przyswajanie wiedzy.

 

INNE ŹRÓDŁA

Pewnie zauważyłeś, że namawiam Ci przede wszystkim do czytania książek. Robię tak dlatego, że uważam książki za zdecydowanie lepszym źródło wiedzy od czasopism, gazet, magazynów czy materiałów dostępnych online. Nie twierdzę, że po te materiały nie warto sięgać, jednak często, aby znaleźć w nich informacje na temat tego co nas interesuje, musimy przefiltrować masę słabych, a często bzdurnych publikacji, które mogą wprowadzić nas w błąd. Mogą one być natomiast wstępnym źródłem wiedzy, które wskaże Ci kierunek poszukiwania i ułatwi znalezienie odpowiednich książek.

Zwłaszcza, że książki są zazwyczaj o wiele lepiej sformatowane niż bezpłatne treści i podają zdecydowanie bardziej szczegółowe informacje i wiedzę niż inne materiały.

 

AUDIOBOOKI

Jeżeli nie masz czasu lub chcesz „czytać” książki, robiąc coś innego, to sięgnij po audiobooki. Przez długi czas, gdy dojeżdżałem do pracy rowerem, była to jedna z moich ulubionych form zdobywania nowej wiedzy. Może nie jest tak skuteczna jak tradycyjne czytanie jednak nadal jest to dostęp do wiedzy, której potrzebujesz i do tego pozwala Ci na słuchanie książek podczas ćwiczeń, gotowania, dojazdów do pracy, czy sprzątania.

 

SKĄD BRAĆ KSIĄŻKI

Oczywiście mam tu na myśli poza kupowaniem ich. Możesz książki pożyczać od znajomych, z biblioteki lub zdobywać je od osób, które oddają je za darmo.

 

To jaką książkę przeczytasz pierwszą?

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email

Zastanawiasz się jak zacząć spełniać marzenia?

Oto ponad 150 stronicowy poradnik, który pomoże Ci wystartować i wytrwać w realizacji marzeń.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Porozmawiajmy o zmianie

Do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć. Również do zmian. Przejść drogę od ignorancji, przez świadomość problemu, do działania i zbudowania trwałej zmiany. Brzmi prosto. Pewnie, że

Odpoczynek

Odpoczynek to nie tylko nieodzowny element produktywności, ale również sam odpoczynek jest czynnością super produktywną. Jeżeli myślisz inaczej, to mam zamiar zmienić Twoje zdanie. Przekonać