Codziennie Produktywnie - logo

// Bezpłatny e-book + zapis do newslettera

JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?

Wewnątrz znajdziesz…

15 piekielnie skutecznych rad, które pomogą Ci spełniać marzenia, osiągać cele, budować nawyki i zwiększać produktywność.

 

 

Wszystkie rady zostały ułożone w logiczny ciąg działań wspomagających Cię w drodze do osiągania celów.

 

 

Dołącz do prawie 1.000 osób, które regularnie czytają newslettera.

Jak czytać więcej książek?

Czytanie książek to jedna z moich ulubionych aktywności. Czytam regularnie i sprawia mi to dużo radości, chociaż znalezienie czasu na książkę nie zawsze jest łatwe. Jest jednak kilka sposobów na to by każdego dnia mieć na to czas.

 

1. Nie czytaj bo musisz

Czytaj książki dla przyjemności. Szukaj takich książek, które najbardziej Cię interesują. Nie zmuszaj się do czytania literatury klasycznej, czy noblistów, nawet wtedy, gdy inni mówią, że wypada ich znać. Czytaj to co sprawia Ci przyjemność.

 

2. Wykorzystuj wolne chwile

Jednym z najczęstszych powodów nieczytania książek jest brak czasu. Dlatego staraj się wykorzystywać każdą wolną chwilę na czytanie książek. Możesz czytać w toalecie, czy podczas dojazdów do pracy i powrotów do domu. Każde 10 – 15 minut ma znaczenie. Z czasem może się okazać, że ten czas ulegnie wydłużeniu, a Tobie będzie zdecydowanie łatwiej go znaleźć.

 

3. Noś ze sobą książkę

Miej pod ręką książkę, tak abyś zawsze mógł z łatwością po nią sięgnąć. Doskonale mogą się sprawdzić tutaj e-booki, które pobierzesz na telefon.

 

4. Nie przerywaj czytania

Jak już zaczniesz czytać, to nie przerywaj go z byle powodu. Mam tu na myśli powiadomienia, SMSy, telefony itp. Najlepiej na czas czytania wyciszyć telefon tak by nie odrywał Cię od lektury.

 

5. Dołącz do społeczności czytelniczej

Jeżeli lubisz interakcje z innymi, to możesz czytać z innymi lub dzielić się z innymi swoimi przeżyciami związanymi z czytaniem książek. Aby to robić możesz dołączyć do klubu czytelniczego, grupy na Facebooku, czy społeczność związanej z jakimś portalem lub blogiem poświęconym książkom.

 

6. Uczyń z czytania nawyk

Dodaj do swojej codziennej rutyny stały punkt, którym jest czytanie książek. To może być wspomniane już wcześniej 10 – 15 minut, na przykład po obiedzie, kolacji lub tuż przed snem. Tak naprawdę nie ma znaczenia kiedy to będzie, ważne abyś zbudował z tego stały nawyk. I zawsze o tej samej porze automatycznie sięgał po książkę.

 

7. Nie czytaj nudnych książek

Książki czytamy dla siebie i dla swojej przyjemności. Jeżeli książka nie sprawia Ci frajdy, brniesz przez nią, a na samą myśl o jej przeczytaniu dostajesz ciarek, to po prostu przestań ją czytać. Możesz dać jej jeszcze szansę, czytając kilkanaście kolejnych stron, rozdział lub dwa. Jeżeli to nie pomoże, to zrezygnuj i poszukaj innej książki.

 

8. Nie skupiaj się na szybkości czytania

Jeżeli czytasz dla przyjemności, to prędkość czytania nie ma znaczenia. W końcu to nie są zawody i z nikim się nie ścigasz.

 

9. Spróbuj audiobooków

Co prawda to nie papier, ale doskonale sprawdza się w czasie jazdy samochodem, rowerem, podczas biegania, czy sprzątania.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Miracle morning, czyli cudowne poranki

Miracle morning, czyli cudowne poranki. Brzmi świetnie. Prawda? Pewnie słysząc te słowa, też tak jak ja, widzisz, ludzi wstających z uśmiechem na ustach, i radośnie

5 powodów dlaczego planuję

Mam masę marzeń, celów i działań, które chcę podjąć. I trudno by było je zrealizować, gdybym nie planował. Zresztą jest takie powiedzenie, że cel bez