Codziennie Produktywnie - logo

// Bezpłatny e-book + zapis do newslettera

JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?

Wewnątrz znajdziesz…

15 piekielnie skutecznych rad, które pomogą Ci spełniać marzenia, osiągać cele, budować nawyki i zwiększać produktywność.

 

 

Wszystkie rady zostały ułożone w logiczny ciąg działań wspomagających Cię w drodze do osiągania celów.

 

 

Dołącz do prawie 1.000 osób, które regularnie czytają newslettera.

Jak pokonać wymówki?

Wszyscy robimy wymówki. Ja je robię, sprzedawca w sklepie, dyrektor w banku, osoba prowadząca własną działalność gospodarczą, student, uczeń, nauczyciel, czy fryzjer.

Nieraz słyszymy albo sami mówimy, że nie możemy czegoś zrobić, bo nie mamy czasu, jesteśmy zmęczeni, nie mamy motywacji, nie mamy pieniędzy, nie mamy doświadczenia itd.

Jednak jeżeli chcemy coś zrobić, coś osiągnąć, zrealizować swoje cele lub spełnić marzenia, musimy poradzić sobie z wymówkami. Na początek można sięgnąć po jeden z czterech sprawdzonych sposobów:

 

DOTRZESZ POZYTYWNĄ STRONĘ TEGO, CO ROBISZ

Wymówki bardzo często pojawiają się, gdy mamy zrobić coś, czego za bardzo nie lubimy, wydaje nam się trudne lub robimy coś nowego. Czujemy się wtedy niekomfortowo i staramy się zrobić wszystko, by odpędzić to uczucie. Jednak, zamiast szukać dziury w całym można poszukać w zadaniu, które mamy do zrobienia czegoś pozytywnego. I skupić się właśnie na tym.

 

WEŹ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Wymówki mają bardzo wielką moc zdejmowania z nas odpowiedzialności za coś. W końcu jak nie umiem czegoś zrobić, nie mam doświadczenia, nie mam czasu, czy pieniędzy, to nie moja wina, że nie mogę tego zrobić. Można powiedzieć, że tak jest, ale niestety to nie do końca prawda. Nawet jeżeli mamy rzeczywiście bardzo złą sytuację, to usprawiedliwianie się w żaden sposób nam nie pomoże. Musimy wziąć odpowiedzialność za to, co mamy do zrobienia i poszukać rozwiązania.

 

ZNAJDŹ ROZWIĄZANIE

W zasadzie każdy problem ma rozwiązanie. Nie potrafisz takiego znaleźć? Zacznij poszukiwania od Internetu, zapytaj znajomych, specjalistów z danej dziedziny lub osoby, które mierzyły się z podobnym problemem lub wyzwaniem.

Nie masz czasu na czytanie książek? Zacznij od 5 do 10 minut dziennie. Nie stać Cię na chodzenie na siłownię? Zacznij ćwiczyć w domu. Nie masz w ciągu tygodnia siły na rozwijanie swoich zainteresowań? Rób to w weekendy. Jesteś mądry, na pewno znajdziesz jakieś rozwiązanie.

 

IDŹ DO PRZODU

Wymówki to element naszego życia. Zawsze będziemy mieli momenty, kiedy będzie trudniej i zaczniemy zasłaniać się wymówkami. To nie szkodzi. Po prostu powiedz głośno wymówkę albo dwie i idź dalej. Rób swoje mimo wszystko.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Miracle morning, czyli cudowne poranki

Miracle morning, czyli cudowne poranki. Brzmi świetnie. Prawda? Pewnie słysząc te słowa, też tak jak ja, widzisz, ludzi wstających z uśmiechem na ustach, i radośnie

5 powodów dlaczego planuję

Mam masę marzeń, celów i działań, które chcę podjąć. I trudno by było je zrealizować, gdybym nie planował. Zresztą jest takie powiedzenie, że cel bez