Codziennie Produktywnie - logo

// Bezpłatny e-book + zapis do newslettera

JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?

Wewnątrz znajdziesz…

15 piekielnie skutecznych rad, które pomogą Ci spełniać marzenia, osiągać cele, budować nawyki i zwiększać produktywność.

Wszystkie rady zostały ułożone w logiczny ciąg działań wspomagających Cię w drodze do osiągania celów.

Dołącz do prawie 1.000 osób, które regularnie czytają newslettera.

Jak przygotować się na spotkanie?

Udział w spotkaniach nie musi być utrapieniem i zmorą korporacyjnego życia. Może stanowić element, który pozwoli nam rozwinąć się i zostać zauważonym przez innych. Jest tylko jeden warunek, trzeba do nich odpowiednio podejść.

Chciałbym, żebyś spojrzał na udział w spotkaniu i przygotowanie się do niego w trochę inny sposób niż zazwyczaj jest to proponowane.

Nie znajdziesz tutaj listy z pięciu, czy dziesięciu czynności, które musisz wykonać, aby zostać gwiazdą spotkań. Znajdziesz natomiast podpowiedzi, co warto zrobić przed, w trakcie i po spotkaniu. Myślę, że takie podejście jest praktyczniejsze, ponieważ jest zgodne z kolejnością pojawiania się określonych kamieni milowych związanych ze spotkaniami.

 

1 – 2 DNI PRZED SPOTKANIEM

Zapoznaj się z agendą spotkania i przygotuj sobie wcześniej do wszystkich lub wybranych punktów spotkania:

  • uwagi,
  • pomysły,
  • pytania.

Dzięki temu będzie Ci łatwiej włączyć się do dyskusji. Będziesz też sprawiał wrażenie osoby profesjonalnej i przygotowanej. Jeżeli musisz dojechać na spotkanie sprawdź, czy się nie spóźnisz.

 

W DNIU SPOTKANIA

Przyjdź 10 – 15 minut wcześniej i porozmawiaj z osobami, które już tam są na ogólne tematy takie, jak:

  • pogoda,
  • aktualności,
  • niezobowiązująco porusz ogólne zagadnienia związane z tematem spotkania.

Wcześniejsze przybycie i porozmawianie z innymi uczestnikami spotkania pozwoli Ci rozgrzać się przed spotkaniem i łatwiej będzie Ci potem zabierać głos.

 

W TRAKCIE SPOTKANIA

  1. Włącz się do rozmowy na początku spotkania. Będzie Ci później łatwiej zabrać głos.
  2. Nie pozwalaj, by Cię poganiano, gdy mówisz. Pamiętaj przy tym, by robić to w sposób kulturalny.
  3. Bądź zainteresowany. Słuchaj z uwagą tego, co jest mówione.
  4. Rób notatki, jeżeli potrzeba.
  5. Przyjmij rolę osoby podsumowującej. Nie koniecznie musisz podsumować całe spotkanie, ale wystarczy, że podsumujesz wybrany punkt lub punkty, zwłaszcza, te które dotyczą Twojego obszaru działania. W tym momencie przydadzą się notatki, o których wspominałem wcześniej.

 

PO SPOTKANIU

Porozmawiaj po spotkaniu z innymi uczestnikami w węższym gronie lub jeden na jeden. Podczas tych rozmów omów zagadnienia ze spotkania, które wzbudziły Twoje wątpliwości.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Rozwój osobisty jako gra rpg

Jestem wielkim fanem gier fabularnych. Grałem w Warhammera, Zew Cthulhu, Dzikie Pola, Cyberpunka 2020, Falouta 1 i 2, Baldur’s Gate, Wiedźmina i masę innych gier