Fajna sprawa, jedna zaoszczędzona godzina dziennie daje 7 godzin tygodniowo, po miesiącu to jest jakieś 30 – 31 godzin (chyba że mamy akurat luty :), a rocznie to już będzie 365 godzin, czyli ponad 15 dni do dyspozycji na to na co do tej pory nie miałeś czasu. I tak do końca życia.
Taką wizję rozpościera przed czytelnikami Michael Heppell – brytyjski ekspert w dziedzinie rozwoju osobistego. Czy wizja jest możliwa do realizacji, a Pan Heppell daje nam gotowe rozwiązanie na to, jak zaoszczędzić godzinę dziennie? Myślę, że tak. Jest jednak pewne, ale o którym za chwilę.
CEL PUBLIKACJI / PRZYŚWIECAJĄCA JEJ IDEA:
Tak jak wspomniałem na początku, celem książki „Jak zaoszczędzić godzinę dziennie?” jest pomóc czytelnikowi zaoszczędzić godzinę dziennie.
CO ZNAJDZIESZ W PUBLIKACJI:
Książka została podzielona na osiem rozdziałów, z których każdy podzielony jest na kilka krótkich podrozdziałów o zbliżonej tematyce. Przeczytanie każdego z podrozdziałów zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Natomiast rozdziały omawiają następujące kwestie:
- znalezienie dobrego powodu, aby zacząć dbać o swój czas,
- pokonanie prokastynacji,
- listy zadań,
- walka ze złodziejami czasu,
- zarządzanie czasem w domu – bardzo fajnie i obszernie omówione zagadnienie. Jest to rzadkość. Większość autorów chce pomóc swoim czytelnikom zarządzać czasem w pracy, ale o domu zapominają,
- zarządzanie czasem w pracy – to żelazna pozycja, w każdej książce o zarządzaniu czasem, więc i tutaj nie mogło jej zabraknąć,
- kilka zaawansowanych technik,
- plus 25 pomysłów czytelników na lepsze zarządzanie czasem.
ADRESAT PUBLIKACJI:
I tutaj wspomniane na samym początku „ale”. Adresatem książki są raczej osoby, które zaczynają przygodę z zarządzaniem sobą i w nadmiarze marnują czas na rzeczy, na które nie powinny.
Osoby, które mają większe doświadczenie i wiedzę z zakresu zarządzania czasem, raczej nie oszczędzą godziny dziennie, ale znajdą kilka cennych wskazówek, które mogą im pomóc zaoszczędzić kilka minut.
DLACZEGO WARTO PRZECZYTAĆ:
To fajny podręcznik z prostymi radami jak lepiej gospodarować czasem oraz przestać robić to, co niepotrzebne.