Codziennie Produktywnie - logo

// Bezpłatny e-book + zapis do newslettera

JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?

Wewnątrz znajdziesz…

15 piekielnie skutecznych rad, które pomogą Ci spełniać marzenia, osiągać cele, budować nawyki i zwiększać produktywność.

 

 

Wszystkie rady zostały ułożone w logiczny ciąg działań wspomagających Cię w drodze do osiągania celów.

 

 

Dołącz do prawie 1.000 osób, które regularnie czytają newslettera.

Jednostronnie zadrukowane kartki – jak je wykorzystać?

W swojej pracy zawodowej, jak i blogerskiej, a wcześniej epizodzie naukowym zetknąłem się z masą papieru, z którego spora część to były jednostronnie zadrukowane kartki. Żal było mi je wyrzucać, więc znalazłem kilka prostych sposobów, aby wykorzystać je ponownie.

 

MAGAZYNOWANIE

Wszystkie jednostronnie zadrukowane kartki odkładam w jednym miejscu. Ja magazynuję je w kartonie. Ty możesz wykorzystać do tego plastikowe korytka, czy szufladę. Nie ważne gdzie będziesz odkładał kartki, ważne, aby było to jedno miejsce i znajdowało się pod ręką, tak abyś mógł łatwo po nie sięgać.

 

SPOSOBY WYKORZYSTANIA JEDNOSTRONNIE ZADRUKOWANYCH KARTEK

PONOWNY ZADRUK

Jeżeli kartki nie są popisane kredkami, flamastrami, czy długopisem to można je wykorzystać do ponownego zadrukowania. Zwłaszcza wtedy, gdy dużo drukujesz na brudno.

 

NOTATNIK DO PISANIA NA BRUDNO

Kartki A4 można przeciąć na pół albo na 4 części i kilkanaście tak uzyskanych kartek, zszyć zszywaczem, uzyskując tym samym notatnik. Sam korzystam na co dzień z tego typu notatników.

 

MAŁE KARTECZKI DO NOTOWANIA

To jeden z moich ulubionych patentów. Stosuję go przede wszystkim w pracy. Wystarczy, że przetniesz nożyczkami kilka kartek formatu A4 na 6 lub 8 części, a otrzymasz bardzo ładny zestaw podręcznych karteczek do notowania. Jeżeli nie lubisz nierównych brzegów, skorzystaj z gilotyny do cięcia papieru, będą jeszcze ładniejsze 🙂

Szerzej o notowaniu pomysłów napisałem w tym artykule.

 

MASZ DZIECI?

Jeżeli masz dzieci, to sprawa jest jeszcze prostsza. W pewnym wieku liczba kartek, jakie „pochłania” dziecko podczas rysowania osiąga niewyobrażalne rozmiary. Więc jednostronnie zadrukowane kartki mogą być zbawieniem dla budżetu domowego.

 

NIE MASZ DZIECI?

Nic straconego. Zadrukowane jednostronnie kartki możesz wydać również do pobliskiego przedszkola, gdzie przyjmą je na pewno z wdzięcznością. Jeżeli jedno dziecko potrafi zarysować dziennie od 5 do 10 kartek, to wyobraź sobie, ile takich kartek potrzebuje 25 osobowa grupa, lub kilka oddziałów przedszkolnych.

Pamiętaj tylko aby nie wydawać kartek zadrukowanych danymi osobowymi, poufnych, stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa lub zawierających inne wrażliwe dane. Zresztą najlepiej, jeżeli kartki pochodzące z miejsca pracy będziesz wykorzystywał wyłącznie na terenie firmy, w której pracujesz. Postępując w ten sposób, nie narazisz ani pracodawcy, ani siebie na problemy związane z wyciekiem wrażliwych danych.

To tylko kilka pomysłów na to, co można zrobić z jednostronnie zadrukowanymi kartkami. A Ty jak radzisz sobie z tego typu kartkami? Dajesz im drugie życie, czy od razu wrzucasz do niszczarki?

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Miracle morning, czyli cudowne poranki

Miracle morning, czyli cudowne poranki. Brzmi świetnie. Prawda? Pewnie słysząc te słowa, też tak jak ja, widzisz, ludzi wstających z uśmiechem na ustach, i radośnie

5 powodów dlaczego planuję

Mam masę marzeń, celów i działań, które chcę podjąć. I trudno by było je zrealizować, gdybym nie planował. Zresztą jest takie powiedzenie, że cel bez