Codziennie Produktywnie - logo

// Bezpłatny e-book + zapis do newslettera

JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?

Wewnątrz znajdziesz…

15 piekielnie skutecznych rad, które pomogą Ci spełniać marzenia, osiągać cele, budować nawyki i zwiększać produktywność.

Wszystkie rady zostały ułożone w logiczny ciąg działań wspomagających Cię w drodze do osiągania celów.

Dołącz do prawie 1.000 osób, które regularnie czytają newslettera.

Metoda planowania 1-3-5

90% osób używających listy zadań przyznaje, że na koniec dnia na ich liście nadal widnieją niezrealizowane zadania. Jeżeli masz dość ciągłego przepisywania tych samych zadań na kolejny dzień, to poniżej znajdziesz prostą metodę przygotowania listy zadań, którą można wykonać.

Aby to osiągnąć, skorzystaj z metody 1-3-5, która w skrócie sprowadza się do zaplanowania na dany dzień:

  • jednego dużego zadania,
  • trzech średnich zadań,
  • pięciu małych zadań,

i ani jednego zadania więcej, tylko tych dziewięć spraw.

Możliwe, że wydaje Ci się dziwne, że planujesz tylko dziewięć zadań na dzień. Ale wcale nie jest tak dziwne, jakby się wydawało. Po pierwsze dlatego, że dzień ma określoną liczbę godzin, które możesz poświęcić na zadania i cele. Po drugie i tak 90% osób nie realizuje wszystkich zadań z listy, więc bez sensu jest wpisywać na nią wszystko. Warto wpisać tylko, to co naprawdę chcesz zrobić. Resztę zadań zaplanuj na kolejne dni.

Oczywiście jak zawsze tak i teraz powinieneś zachować elastyczność w stosowaniu tej metody. Możliwe, że Twoja praca jest pełna niespodziewanych wydarzeń i opiera się w dużej mierze na reagowaniu. Wtedy, zamiast planować 9 zadań, możesz zaplanować ich mniej. Na przykład 1 duże zadanie, dwa średnie i trzy małe zadania. W moim przypadku ta lista ogranicza się do 4 zadań – jednego dużego zadania i trzech małych lub średnich zadań. Wynika to z tego, że moja praca zawodowa opiera się na wykonywaniu dużych zadań zajmujących mnóstwo czasu.

Cała koncepcja planowania metodą 1-3-5 opiera się na:

  • ustalaniu priorytetów,
  • dzieleniu zadań na ważne, mniej ważne i mało ważne.
  • zaczynania pracy od najtrudniejszych zadań.

Miłego planowania 🙂

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Rozwój osobisty jako gra rpg

Jestem wielkim fanem gier fabularnych. Grałem w Warhammera, Zew Cthulhu, Dzikie Pola, Cyberpunka 2020, Falouta 1 i 2, Baldur’s Gate, Wiedźmina i masę innych gier