Codziennie Produktywnie - logo

// Bezpłatny e-book + zapis do newslettera

JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?

Wewnątrz znajdziesz…

15 piekielnie skutecznych rad, które pomogą Ci spełniać marzenia, osiągać cele, budować nawyki i zwiększać produktywność.

 

 

Wszystkie rady zostały ułożone w logiczny ciąg działań wspomagających Cię w drodze do osiągania celów.

 

 

Dołącz do prawie 1.000 osób, które regularnie czytają newslettera.

Mrówka – bajka, a może jednak nie…

Zapraszam Cię do przeczytania bajki o mrówce, której inni próbowali pomóc spełnić marzenia i dowiedz się, co z tego wynikło.

Mrówka wstawała codziennie wcześnie rano i z zapałem zabierała się za pracę, która miała ją przybliżyć do osiągnięcia celów i spełnienia marzeń. Pracowała dzielnie, zawsze była uśmiechnięta i zadowolona, a to, co robiła, sprawiało jej dużo radości.

Ale jak to bywa w bajkach, taki stan rzeczy nie mógł trwać wiecznie. Przyjaciel mrówki Lew był bardzo zdziwiony faktem, że mrówka pracuje bez jakiegokolwiek planu. Wiedział też o jej marzeniach i postanowił jej pomóc. W końcu, gdyby zaczęła stosować jakiś system kontroli, który pomógłby jej w śledzeniu postępów, to osiągnęłaby jeszcze więcej.

Polecił, więc Mrówce spotkanie z Panem Karaluchem. Ten miał ogromne doświadczenie w zakresie kontrolowania postępów pracy i sporządzał na ten temat doskonałe raporty. Pierwszym zaleceniem Karalucha było wprowadzenie kart kontroli postępów w realizacji celów. Zalecił również korzystanie ze specjalnej aplikacji SekretarzTM w wersji Premium. Aplikacja ta ułatwiałaby śledzenie postępów i sporządzanie raportów okresowych z postępów w realizacji celów. Dodatkowo Karaluch namówił Mrówkę do wdrożenia systemu PająkTM, który miał jej w znaczący sposób ułatwić archiwizację dokumentów i raportów, a także pomagał zarządzań pocztą elektroniczną.

Gdy Lew po jakimś czasie spotkał Mrówkę, był pod ogromnym wrażeniem stosowanych przez nią narzędzi. Jednak jego zdaniem czegoś brakowało w tym wszystkim. Raporty były mało kolorowe i bez czytelnych wykresów oraz schematów.

Za jego namową Mrówka kupiła nowy komputer, drukarkę laserową i skaner oraz specjalny dodatek do aplikacji SekretarzTM przeznaczony do wizualizacji danych.

Mrówka, która kiedyś była niesamowicie produktywna i szczęśliwa, teraz zaczęła szczerze nienawidzić nadmiaru nowej pracy. Teraz jej marzenia, które kiedyś były dla niej tak ważne, zaczynały stawać się obojętne.

Lew widząc to, doszedł do wniosku, że Mrówka potrzebuje spotkania z Panem Cykadą, który pomoże jej odnaleźć ponownie motywację do działania. Pan Cykada był naprawdę niesamowicie miłym specjalistą. W trakcie wielokrotnych spotkań z Mrówką pomógł jej stworzyć „Olbrzymi Plan Na Całe Życie” oraz system wsparcia motywacji w postaci grywalizacji osiągania celów. Mrówka oprócz tych dwóch narzędzi dorobiła się sporego kredytu, który pomógł jej sfinansować spotkania z Panem Cykadą oraz ukończenie kursu „Sukces w zasięgu ręki”.

Doszło do tego, że Mrówka, zamiast osiągać swoje cele i spełniać marzenia, całe dnie spędzała odhaczając, notując i raportując brak postępów w realizacji celów. W końcu popadła w depresję i całymi dniami chodziła smutna, wspominając od czasu do czasu marzenia, jakie kiedyś miała…

 

MORAŁ

Pamiętaj, aby metody, programy i aplikacje nigdy nie zastąpiły Ci celu, jaki chcesz osiągnąć. Bo metoda ma Ci służyć, a nie na odwrót.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł to może zainteresuje Cię również artykuł poświęcony różnicy pomiędzy zarządzaniem czasem a zarządzaniem sobą.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Miracle morning, czyli cudowne poranki

Miracle morning, czyli cudowne poranki. Brzmi świetnie. Prawda? Pewnie słysząc te słowa, też tak jak ja, widzisz, ludzi wstających z uśmiechem na ustach, i radośnie

5 powodów dlaczego planuję

Mam masę marzeń, celów i działań, które chcę podjąć. I trudno by było je zrealizować, gdybym nie planował. Zresztą jest takie powiedzenie, że cel bez