Codziennie Produktywnie - logo

// Bezpłatny e-book + zapis do newslettera

JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?

Wewnątrz znajdziesz…

15 piekielnie skutecznych rad, które pomogą Ci spełniać marzenia, osiągać cele, budować nawyki i zwiększać produktywność.

Wszystkie rady zostały ułożone w logiczny ciąg działań wspomagających Cię w drodze do osiągania celów.

Dołącz do prawie 1.000 osób, które regularnie czytają newslettera.

Najważniejsze Zadanie Dnia

Jakiś czas temu podważyłem koncepcję realizowania w pierwszej kolejności dużych / ważnych / trudnych / nieprzyjemnych zadań (niepotrzebne skreślić). Napisałem wtedy, że warto się przed takim zadaniem odpowiednio rozpędzić i rozgrzać. Nie napisałem jednak, że warto zaplanować sobie na każdy dzień od 1 do 3 zadań, które są dla nas najważniejsze i chcemy je na pewno wykonać.

 

CO TO JEST NAJWAŻNIEJSZE ZADANIE DNIA?

Zazwyczaj jestem i podejrzewam, że większość z was czytelników jest w stanie zrobić więcej niż trzy zadania dziennie (nie mówię tu o rutynowych obowiązkach). Ale to nie o to chodzi, kto jest w stanie ile zrobić, ale o to, by skupić się na tym, co najważniejsze. Najważniejsze Zadanie Dnia to coś więcej niż posprzątanie mieszkania, czy wyrzucenie śmieci, chyba że nie robiłeś tego od kilku miesięcy 😉 Najważniejsze Zadanie Dnia, powinno dotyczyć Twoich celów. Dzięki temu będziesz pewien, że posuniesz się do przodu w ich realizacji.

 

KIEDY ROBIĆ NAJWAŻNIEJSZE ZADANIE DNIA?

To zależy. Większość podręczników i specjalistów od zarządzania czasem zaleca zaczynać dzień od najważniejszego zadania. Czyli albo wykonujesz je od razu po przyjściu do pracy, albo od razu po przyjściu do domu. Dzięki temu Najważniejsze Zadanie Dnia nie ginie w tłumie innych drobnych czynności, a szansa jego wykonania znacznie rośnie.

Ja natomiast wbrew zaleceniom książkowym nie zawsze zaczynam od najważniejszego zadania na dany dzień, ba zazwyczaj nie zaczynam od najważniejszego zadania. Potrzebuję przynajmniej godzinnej rozgrzewki, by móc zająć się dużym i trudnym zadaniem.

To, w jaki sposób Ty podejdziesz do tego, zależy przede wszystkim od Twoich predyspozycji. Jedyne co bym Ci odradzał, to czekanie do końca dnia z wykonaniem najważniejszego zadania. Może się okazać, że:

  • wskoczy Ci coś innego, co nie pozwoli Ci wykonać danego zadania,
  • będziesz zbyt zmęczony, by wykonać je należycie lub w ogóle je zrobić.

I zamiast zadania wybierzesz objęcia Morfeusza.

Wybranie na każdy dzień  jednego, dwóch lub trzech najważniejszych zadań do wykonania, nie jest jakimś wielkim odkryciem. Nie jest też zadaniem przekraczającym nasze możliwości. Jednocześnie daje niesamowite efekty, zwłaszcza w długim okresie.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Rozwój osobisty jako gra rpg

Jestem wielkim fanem gier fabularnych. Grałem w Warhammera, Zew Cthulhu, Dzikie Pola, Cyberpunka 2020, Falouta 1 i 2, Baldur’s Gate, Wiedźmina i masę innych gier