Codziennie Produktywnie - logo

O mnie

Co rano, kiedy się budzimy, czekają na nas dwadzieścia cztery nowiutkie, jeszcze nie napoczęte godziny. To bardzo cenny dar! Mamy szansę przeżyć je w taki sposób, by przyniosły nam i naszym bliźnim pokój, szczęście i radość.

Thich Nhat Hanh

 

Cześć, Nazywam się Piotr Szostak i od ponad dziesięciu lat zajmuję się zarządzaniem czasem, planowaniem, efektywnością i produktywnością. Jestem certyfikowanym menadżerem ds. zarządzania procesami i jakością oraz trenerem-szkoleniowcem.

Gdybyś mnie spotkał, pewnie nie powiedziałbyś, że jestem maniakiem produktywności. Dla moich bliskich jestem po prostu facetem, który co prawda robi swoje, ale ma też czas by poleżeć na kanapie z książką w ręku, malować figurki, albo godzinami rozmawiać o grach planszowych, fantastyce, czy science fiction.

Gdy tylko nadarza się okazja, jestem gotów bez mrugnięcia okiem porzucić starannie zaplanowany dzień i wspólnie z rodziną wyjechać na nieplanowaną wycieczkę, bez poczucia winy, że gdzieś tam zostało coś jeszcze do zrobienia.

O produktywności piszę, bo jestem jej fanem. Fascynują mnie rozwiązania, które ułatwiają życie i przyspieszają pracę. To one pozwoliły mi na robinie tych wszystkich spontanicznych aktywności. To też one uwolniły mnie od długich list zadań oraz żmudnej i nigdy niekończącej się pracy.

Jestem zwolennikiem praktycznych rozwiązań, które można zastosować na co dzień, w prawdziwym życiu, a nie tylko w teorii. W moich artykułach i materiałach skupiam się między innymi na tym:

  • jak planować, by było to skuteczne,
  • jak robić właściwe rzeczy we właściwy sposób i we właściwym czasie,
  • jak tworzyć lepsze systemy zarządzania sobą,
  • jak łatwiej osiągać cele i spełniać marzenia,
  • jak budować nawyki,
  • jak pracować mądrzej.

Ten blog, to również miejscem, w którym podpowiadam jak wyrzucić z naszego życia to co zbędne, aby mieć więcej czasu na:

  • bycie z tymi, którzy są dla nas ważni,
  • robienie tego co kochamy,
  • nieplanowaną spontaniczność.

Nie mogę Ci obiecać, że znam odpowiedzi na wszystkie pytania na temat produktywności, ale ten blog to dobry początek, by zacząć ich szukać.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o mnie, przeczytaj moją historię.

 

Piotr Szostak

KONTAKT:

Jeżeli masz pomysł na kolejny artykuł, propozycję współpracy lub chcesz do mnie napisać w innej sprawie, to możesz skorzystać z zamieszczonego na blogu formularza kontaktowego. Poza blogiem jestem aktywny na Instagramie i Facebooku.