Codziennie Produktywnie - logo

O mnie

Co rano, kiedy się budzimy, czekają na nas dwadzieścia cztery nowiutkie, jeszcze nie napoczęte godziny. To bardzo cenny dar! Mamy szansę przeżyć je w taki sposób, by przyniosły nam i naszym bliźnim pokój, szczęście i radość.

Thich Nhat Hanh

 

Codziennie Produktywnie jest o tym jak wykorzystać narzędzia i techniki produktywności do tego, aby nasze życie stało się mniej chaotyczne i nieprzewidywalne. Ten blog jest również o tym jak wyrzucić z naszego życia to co zbędne, aby mieć czas na bycie z tymi, którzy są dla nas ważni, na robienie tego co kochamy i na niezaplanowaną spontaniczność.

 

Cześć, Nazywam się Piotr Szostak i od ponad dziesięciu lat zajmuję się zarządzaniem czasem, planowaniem, efektywnością i produktywnością. Jestem certyfikowanym menadżerem ds. zarządzania procesami i jakością oraz trenerem-szkoleniowcem.

Gdybyś spotkał mnie w prawdziwym życiu, pewnie nie powiedziałbyś, że jestem maniakiem „produktywności”. Dla moich bliskich jestem po prostu facetem, który lubi poleżeć na kanapie z komórką w ręku, grając w Hearthstone, albo godzinami rozmawiać o grach planszowych, fantastyce, czy science fiction.

Ciągle walczę z podjadaniem, lenistwem i zniechęceniem. Gdy tylko nadarza się okazja, jestem gotów bez mrugnięcia okiem porzucić starannie zaplanowany dzień i wspólnie z rodziną wyjechać na nieplanowaną wycieczkę, bez poczucia winy, że gdzieś tam leży sterta niezrobionej pracy.

O produktywności piszę, bo jestem jej fanem. Fascynują mnie rozwiązania, które ułatwiają życie i przyspieszają pracę. To one pozwoliły mi na robinie tych wszystkich spontanicznych rzeczy. To też one uwolniły mnie od długich list zadań oraz żmudnej i nigdy niekończącej się pracy.

Nie mogę Ci obiecać, że znam odpowiedzi na wszystkie pytania na temat produktywności, ale ten blog to dobry początek, by zacząć ich szukać.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o mnie, przeczytaj moją historię.

 

KONTAKT:

Jeżeli masz pomysł na kolejny artykuł, propozycję współpracy lub chcesz do mnie napisać w innej sprawie, to możesz skorzystać z zamieszczonego na blogu formularza kontaktowego. Poza blogiem jestem aktywny na Instagramie, Facebooku i Twitterze.