Codziennie Produktywnie - logo

// Bezpłatny e-book + zapis do newslettera

JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?

Wewnątrz znajdziesz…

15 piekielnie skutecznych rad, które pomogą Ci spełniać marzenia, osiągać cele, budować nawyki i zwiększać produktywność.

 

 

Wszystkie rady zostały ułożone w logiczny ciąg działań wspomagających Cię w drodze do osiągania celów.

 

 

Dołącz do prawie 1.000 osób, które regularnie czytają newslettera.

Planowanie tygodnia za pomocą map myśli

Czy można zaplanować tydzień nielinearnie? Czy planowanie tygodnia może być zabawą, a jego plan bardziej przypominać kolarz, aniżeli plan lekcji ze szkoły lub terminarz z korpo? Tak może, w tym artykule zobaczysz jak wykorzystać mapy myśli do planowania tygodnia.

 

CO TO JEST MAPA MYŚLI?

Mapa myśli to szczególny rodzaj notowania, mający według jego twórców, dwóch brytyjskich naukowców: Tony’ego Buzana i Barry’ego Buzana (tak to bracia):

  • zwiększać efektywność pracy
  • zwiększać efektywność zapamiętywania,
  • aktywować intuicję,

dzięki wykorzystaniu synergicznej współpracy obu półkul mózgowych.

Czyli ma nam pomóc usystematyzować i zapamiętać wiedzę, ale nie tylko. W artykule na temat map myśli znajdziesz więcej jej zastosowań, w tym natomiast chciałbym się skupić na jednym z nich. Zresztą jednym z najrzadziej omawianych i opisywanych zastosowań map myśli, a więc planowaniu zadań i aktywnościach.

 

JAK PLANOWAĆ ZA POMOCĄ MAPY MYŚLI?

Poniżej znajdziesz trzy najbardziej popularne sposoby planowania tygodnia za pomocą map myśli, czyli planowanie:

  • niesformalizowane,
  • za pomocą obszarów życia,
  • z wykorzystaniem poszczególnych dni tygodnia.

 

PLANOWANIE NIESFORMALIZOWANE

Sprowadza się do zgromadzenia wokół głównego tematu wszystkich aktywności, które chcemy wykonać w danym tygodniu. Spis następuje w luźny i niesformalizowany sposób.

mapa myśli - krok 1

 

PLANOWANIE ZA POMOCĄ OBSZARÓW ŻYCIA

W przypadku planowania za pomocą obszarów życia można potraktować planowanie niesformalizowane, jako wstęp do planowania za pomocą obszarów życia. I na jej podstawie stworzyć plan z bardziej przejrzystą strukturą.

mapa myśli - krok 2

 

PLANOWANIE W OPARCIU O DNI TYGODNIA

To trzecia wersja planowania tygodnia za pomocą map myśli, która łączy w sobie zalety planowania za pomocą obszarów życia oraz poszczególnych dni tygodnia.

mapa myśli - krok 3

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Miracle morning, czyli cudowne poranki

Miracle morning, czyli cudowne poranki. Brzmi świetnie. Prawda? Pewnie słysząc te słowa, też tak jak ja, widzisz, ludzi wstających z uśmiechem na ustach, i radośnie

5 powodów dlaczego planuję

Mam masę marzeń, celów i działań, które chcę podjąć. I trudno by było je zrealizować, gdybym nie planował. Zresztą jest takie powiedzenie, że cel bez