Codziennie Produktywnie - logo

// Bezpłatny e-book + zapis do newslettera

JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?

Wewnątrz znajdziesz…

15 piekielnie skutecznych rad, które pomogą Ci spełniać marzenia, osiągać cele, budować nawyki i zwiększać produktywność.

 

 

Wszystkie rady zostały ułożone w logiczny ciąg działań wspomagających Cię w drodze do osiągania celów.

 

 

Dołącz do prawie 1.000 osób, które regularnie czytają newslettera.

Pożeracz czasu numer 1 – Brak celów

Gatunek z rodziny „Braku umiejętności zarządzania czasem”. Według badań xQ przeprowadzonych przez Stephena R. Coveya 9 na 10 osób cierpi z powodu braku celów.

Gdyby przenieść wyniki tych badań do świata biegów, oznaczałoby to, że jeden na dziesięciu biegaczy wie, gdzie znajduje się meta, a pozostałych dziewięciu po prostu biega, byleby tylko mieć świadomość, że biegają.

Z powodu działania tego pasożyta, rok rocznie ludzie nie poprawiają swojego losu, nie spełniają marzeń i nie rozwijają się, grzęznąc w teraźniejszości.

 

JAK ROZPOZNAĆ DZIAŁANIA POŻERACZA CZASU NUMER 1?

Osoby dotknięte tą chorobą wykonują czynności dla samego ich wykonywania, a nie efektu, jaki mają przynieść. Podstawowym objawem działania pożeracza czasu numer 1 jest brak zapisanych celów, brak świadomości tego, co chce się osiągnąć, lub gdzie chce się być, chociażby za rok, nie mówiąc już o dłuższych odcinkach czasy.

Wystarczy, że zapytasz osobę, podejrzanej o infekcję, o posiadane cele. Objawy występowania pożeracza czasu zazwyczaj wyglądają następująco:

  • utrata głosu / zaniemówienie,
  • wydobywanie monosylab,
  • wyrzucenie z siebie szybko kilku wyświechtanych frazesów.

 

JAK POZBYĆ SIĘ TEGO POŻERACZA CZASU?

  1. Pierwszym krokiem jest znalezienie spokojnego miejsca, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzał.
  2. Drugi krok to wypisanie na kartce wszystkich marzeń, celów, zadań, które kryją się w Twojej głowie. Przelanie ich na papier pomoże Ci uporządkować życie i nadać mu kierunek.
  3. Trzeci krok to wybór jednego marzenia/celu/zadania do wykonania.
  4. Czwarty krok to właściwe zdefiniowanie celu. Możesz w tym przypadku skorzystać z rad zawartych w artykule poświęconym metodzie SMART.

Po zakończeniu powyższego procesu możesz przystąpić do działania, ale to już całkiem inna sprawa. Powtarzanie powyższych kroków regularnie prowadzi do całkowitej eliminacji pożeracza czasu. W międzyczasie można uzupełniać listę o nowe marzenia i cele, które przecież zawsze mogą się pojawić.

Listę pozostałych pożeraczy czasu znajdziesz w tym artykule. Niedługo pojawią się opisy kolejnych pożeraczy czasu.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Miracle morning, czyli cudowne poranki

Miracle morning, czyli cudowne poranki. Brzmi świetnie. Prawda? Pewnie słysząc te słowa, też tak jak ja, widzisz, ludzi wstających z uśmiechem na ustach, i radośnie

5 powodów dlaczego planuję

Mam masę marzeń, celów i działań, które chcę podjąć. I trudno by było je zrealizować, gdybym nie planował. Zresztą jest takie powiedzenie, że cel bez