Codziennie Produktywnie - logo

// Bezpłatny e-book + zapis do newslettera

JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?

Wewnątrz znajdziesz…

15 piekielnie skutecznych rad, które pomogą Ci spełniać marzenia, osiągać cele, budować nawyki i zwiększać produktywność.

 

 

Wszystkie rady zostały ułożone w logiczny ciąg działań wspomagających Cię w drodze do osiągania celów.

 

 

Dołącz do prawie 1.000 osób, które regularnie czytają newslettera.

Rób to, do czego jesteś stworzony

Myślę, że wielu z nas marzy o tym, jak wspaniale byłoby robić to co sprawia nam przyjemność i jeszcze przy tym zarabiać na tym. Jednak tylko niewielu z nas udaje się zrealizować w pełni to marzenie.

Wynikać to może jak wskazują w swojej książce Państwo Tieger z braku świadomości naszych predyspozycji oraz sposobu, w jaki możemy je wykorzystać, dążąc do wykonywania wymarzonej pracy. Na bazie doświadczeń P. D. Tiegera i B. Barron-Tieger powstała książka Rób to, do czego jesteś stworzony.

Zanim będzie o książce, napiszę kilka słów o jednym z jej autorów. Niestety o Pani Barron-Tieger nie znalazłem żadnych wzmianek, natomiast o jej mężu już tak. Paul D. Tieger to międzynarodowy ekspert w dziedzinie rozpoznawania typów osobowości. Założył The New England Type Institute. Osobiście trenował tysiące menadżerów, kierowników zespołów, pracowników działów HR, doradców zawodowych, psychologów i nauczycieli. W trakcie swojej dwudziestoletniej praktyki współpracował z wieloma instytucjami ubezpieczeniowymi, finansowymi, prawniczymi, urzędami, szpitalami i innymi organizacjami oraz przedsiębiorstwami. Występował w telewizji i radiu oraz pisał dla The New York Timesa. Postanowił wraz z żoną zawrzeć zdobytą dotychczas wiedzę na temat typów osobowości w małej objętościowo książce zatytułowanej właśnie Rób to, do czego jesteś stworzony. Autorzy postawili sobie za cel pomóc czytelnikowi w zrozumieniu jego predyspozycji i odnalezieniu zajęcia, które będzie dawało mu jak największą satysfakcję.

Czy udało im się zrealizować ten cel?  Myślę, że całkiem dobrze? Państwo Tieger oparli swój poradnik na opracowanym przez K. Briggs i I. Briggis-Myers zbiorze 16 typów osobowości. Przy czym uprościli test MBTI®, sprowadzając go do prostego wyboru złożonego z kilku bardzo dobrze i jasno opisanych etapów. Autorzy dołożyli sporo starań, aby książkę czytało się łatwo. Znajdziemy w niej wiele przykładów, podpowiedzi i wyjaśnień bardziej zawiłych kwestii. Czyta się ją szybko, zwłaszcza że można pominąć typy osobowości, które nas nie dotyczą i skupić się tylko na swoim typie osobowości. Niesamowitą zaletą książki i prezentowanej w niej metody jest możliwość łatwego jej wykorzystania do określenia typów osobowości innych ludzi (znajomych, czy członków rodziny). Co pozwoli nie tylko lepiej ich zrozumieć, ale również lepiej poznać przyczyny takich, a nie innych zachowań i decyzji, które podejmują.

Dla kogo jest ta książka? Przede wszystkim dla tych, którzy nie czują się usatysfakcjonowani w swojej obecnej pracy i chcieliby odnaleźć właściwe dla siebie zajęcie. A jak sami autorzy wskazują to książka również dla doradców zawodowych i personalnych.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Miracle morning, czyli cudowne poranki

Miracle morning, czyli cudowne poranki. Brzmi świetnie. Prawda? Pewnie słysząc te słowa, też tak jak ja, widzisz, ludzi wstających z uśmiechem na ustach, i radośnie

5 powodów dlaczego planuję

Mam masę marzeń, celów i działań, które chcę podjąć. I trudno by było je zrealizować, gdybym nie planował. Zresztą jest takie powiedzenie, że cel bez