Codziennie Produktywnie - logo

// Bezpłatny e-book + zapis do newslettera

JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?

Wewnątrz znajdziesz…

15 piekielnie skutecznych rad, które pomogą Ci spełniać marzenia, osiągać cele, budować nawyki i zwiększać produktywność.

Wszystkie rady zostały ułożone w logiczny ciąg działań wspomagających Cię w drodze do osiągania celów.

Dołącz do prawie 1.000 osób, które regularnie czytają newslettera.

Twoja ciemna strona

Vivianne i Christopher Crowley zabierają czytelnika w najciemniejsze zakamarki jego duszy tam, gdzie kryje się cień. Cień, który każdy z nas skrzętnie ukrywa przed światem zewnętrznym, a któremu od czasu do czasu udaje się wydostać na światło dzienne i skutecznie zniszczyć lub nadszarpnąć  naszą wiarygodność. To wszystko omawiają w książce „Twoja ciemna strona„.

 

KILKA SŁÓW O AUTORACH:

Niestety o Christopherze Crowley’u nie znalazłem żadnych pewnych informacji. Natomiast o doktor Vivianne Crowley już tak. Jest ona psychologiem i członkiem Wydziału Psychologii na Nottingham Trent University. Wykłada również na Cherry Hill Seminary (Columbia), gdzie uczy na temat psychologii religii, starzenia się, umierania i śmierci. Doktor Crowley była również jednym z członków założycieli wydziału psychologii religii na Uniwersytecie Londyńskim. Z ciekawostek Vivianne Crowley jest również arcykapłanką i nauczycielką religii Wicca.

 

CEL PUBLIKACJI / PRZYŚWIECAJĄCA JEJ IDEA:

Każdy z nas oprócz oficjalnej wersji samego siebie przeznaczonej do prezentowania światu, posiada również ciemną stronę, którą skrywa za oficjalną fasadą. To tam znajdują się wszystkie skrywane przed światem lęki, obawy, fantazje i niepożądane cechy charakteru. Jednak od czasu do czasu dają one o sobie znać, wybuchając w sposób niekontrolowany i ukazując światu część skrzętnie skrywanego drugiego oblicza – cienia.

Autorzy książki postawili sobie za cel pomóc czytelnikom w zrozumieniu ich ciemnej strony, przejęciu nad nią kontroli i przekształceniu jej tak, aby działała na ich korzyść.

 

CO ZNAJDZIEMY W PUBLIKACJI:

 „Twoja ciemna strona” to książka o rozwoju duchowym, która wymaga od nas poświęcenia czasu, zatrzymania się i zastanowienia nad swoim postępowaniem, nad tym, co nam przeszkadza, co nas hamuje, co skrywamy przed innymi, a niekiedy także przed samym sobą. Czytelnik dowiesz się z niej, co to jest cień, jak go rozpoznać, jak zaakceptować i jak wykorzystać na swoją korzyść. Autorzy umożliwili nam to, nie tylko dzięki łatwo przyswajalnej teorii, ale przede wszystkim dzięki ćwiczeniom i historią osób, które uporały się z cieniem, uległy mu, lub nie chciały zaakceptować jego istnienia.

Książka została podzielona na kilka rozdziałów, z których każdy porusza oddzielny aspekt cienia i tak znajdziemy w niej rozdziały o:

 • ciemnej stronie w dzieciństwie,
 • ciemnej stronie w dorosłości,
 • ciemnej stronie w relacjach,
 • ciemnej stronie w odniesieniu do ciała,
 • ciemnej stronie w pracy,
 • ciemnej stronie w odniesieniu do pieniędzy,
 • ciemnej stronie i depresji,
 • ciemnej stronie gniewu i złości.

A na zakończenie dwa rozdziały poświęcone naszej jasnej stronie i transformacji oraz test pomagający nam zmierzyć siłę, jaką ma nad nami ciemna strona.

 

ADRESAT PUBLIKACJI:

Książka „Twoja ciemna strona” skierowana jest do bardzo szerokiego grona odbiorców, ponieważ każdy z nas skrywa w sobie jakiś cień, który ujawnia się w najmniej dla nas spodziewanym momencie.

 

DLACZEGO WARTO PRZECZYTAĆ:

Są trzy drogi, jakimi każdy z nas może podążyć, wiedząc o istnieniu cienia:

 • może go zignorować,
 • może dać się, mu stłamsi,
 • może obrócić go na swoją korzyść.

Robiąc to ostatnie, zyskuje niesamowite możliwości rozwoju i bycia szczęśliwym. To jest to książka, którą warto przeczytać, by móc rozwinąć swoją duchowość, poczuć się bardziej spójnym i zapanować nad swoją ciemną stroną.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Rozwój osobisty jako gra rpg

Jestem wielkim fanem gier fabularnych. Grałem w Warhammera, Zew Cthulhu, Dzikie Pola, Cyberpunka 2020, Falouta 1 i 2, Baldur’s Gate, Wiedźmina i masę innych gier