Codziennie Produktywnie - logo

// Bezpłatny e-book + zapis do newslettera

JAK ZACZĄĆ I NIE PRZESTAĆ?

Wewnątrz znajdziesz…

15 piekielnie skutecznych rad, które pomogą Ci spełniać marzenia, osiągać cele, budować nawyki i zwiększać produktywność.

 

 

Wszystkie rady zostały ułożone w logiczny ciąg działań wspomagających Cię w drodze do osiągania celów.

 

 

Dołącz do prawie 1.000 osób, które regularnie czytają newslettera.

Za wszystko płacisz czasem

Czas to najcenniejszy środek płatniczy, jaki mamy. Każdy na starcie otrzymał go tyle samo (przynajmniej teoretycznie) i może przeznaczyć go, na cokolwiek tylko zechce. Ale tak naprawdę większość z nas trwoni czas na rzeczy i sprawy niewarte zainteresowania.

 

WYŚCIG Z CZASEM

Jest taki film z Justinem Timberlakem Wyścig z czasem. Jego akcja dzieje się w świecie, w którym jedyną obowiązującą walutą jest czas i to w sensie dosłownym. Za wszystko płacisz czasem. Na przykład kawa kosztuje 40 minut z życia, bilet autobusowy kosztuje 2 godziny życia itd. W tym świecie czas można gromadzić i żyć niemal wiecznie albo roztrwonić i umrzeć młodo.

 

77 LAT MINUS TWÓJ WIEK

Jednak w naszym świecie nikt nie może żyć wiecznie. Każdy z nas mniej więcej wie, ile przeciętnie żyją ludzie. W naszym kraju średnia oczekiwana długość życia wynosi 77 lat. Natomiast w rozbiciu na płeć:

  • kobiety żyją średnio 81 lat,
  • mężczyźni natomiast 73 lata.

Wszystko, co przeżyjemy ponad ten wiek to prezent od Boga albo przekleństwo. Poprzestając jednak na średnim wieku życia, można sprawdzić ile statystycznie czasu pozostało nam do przeżycia. Poniżej masz prosty wzór, dzięki któremu możesz to obliczyć (zamiast 77 lat możesz wstawić też wiek odpowiadający Twojej płci):

ile czasu zostało

To ćwiczenie może Cię na początku załamać, może przerazić (mnie przeraziło), ale powinno Ci uświadomić absolutną i niezmienną prawdę, że nikt nie żyje wiecznie.

 

MASZ JEDNO ŻYCIE

W moim przypadku wynik wyszedł 37 lat (obliczeń dokonałem w 2016 roku). To oznacza, że przeżyłem już, prawię połowę swojego życia, które dała mi „statystyka”. Wierz mi, to naprawdę daje do myślenia. Gdy zastanowię się, na co przeznaczyłem część z 36 lat, które już przeżyłem, to żałuję, że nie słuchałem wtedy mądrzejszych od siebie. Nie słuchałem też tego cichego wewnętrznego głosu, który mówił mi „Piotrek co ty robisz, marnujesz czas.” Ale nie mogę cofnąć czasu i zmienić swojego postępowania.

Jednak mogę i Ty też możesz, zmienić swoje obecne postępowanie i świadomie kształtować swoją przyszłość tak, aby na łożu śmierci niczego nie żałować i móc z pełnym przekonaniem powiedzieć: miałem dobre życie.

Każdy z nas ma tylko jedno życie i powinien przeżyć je tak, by było jak wspaniały film. Jaki to będzie film to już Twoja sprawa, czy będzie to kino akcji, komedia romantyczna, film familijny, kino drogi a może wszystkiego po trochu. Ważne, żebyś był nie tylko jego aktorem, ale również scenarzystą i reżyserem. Bo jeżeli nie Ty, to ktoś za Ciebie napisze scenariusz Twojego życia i wyreżyseruje je według własnego uznania.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Miracle morning, czyli cudowne poranki

Miracle morning, czyli cudowne poranki. Brzmi świetnie. Prawda? Pewnie słysząc te słowa, też tak jak ja, widzisz, ludzi wstających z uśmiechem na ustach, i radośnie

5 powodów dlaczego planuję

Mam masę marzeń, celów i działań, które chcę podjąć. I trudno by było je zrealizować, gdybym nie planował. Zresztą jest takie powiedzenie, że cel bez